Strona główna forum Tworzenie gier Katalog gier StellarArk.net

StellarArk.net

Spis gier przeglądarkowych. Opinie i komentarze.
Post 3 lip 2016, o 16:48

Posty: 6

Obrazek
StellarArk.net

Tło historyczne:

Jest daleka przyszłość. Po epoce kosmicznej ekspansji, złotej erze ludzkości, stało się to czego tak wielu ludzi się obawiało: inteligentne maszyny, które zbudowaliśmy, postanowiły zbuntować i nas zniszczyć. Scenariusz rodem z filmu czy też gry, tym razem okazał się rzeczywistością. Prawie cała ludzkość została unicestwiona, wszystkie nasze kolonie zamieniły się jedynie w usiane ruinami planety, niezdolne do podtrzymania biologicznego życia. Nielicznym udało się uciec. Jak?

Zbudowaliśmy Gwiezdne Arki – olbrzymie fortece, w których (względnie) bezpiecznie, możemy żyć i podróżować od systemu do systemu wiecznie ukrywając się i uciekając przed ścigającymi nas maszynami. To jedyne wyjście - pozostawanie w jednym miejscu przez dłuższy czas równoważne jest z śmiercią.

Jednak dość historii, właśnie zostajesz mianowany na dowódcę jednej z takich Ark. Nie masz co liczyć na wygranie wojny – jedyne co ci pozostało to walka o przetrwanie.

Co to za gra:

StellarArk to gra turowa, w której jednakże tury rozgrywane są w regularnych odstępach czasu (standardowo co 45 sekund). W grze sprawujesz rolę nazdorcy, czuwającego nad tym by wszystko szło gładko. Twoje pojazdy wydobywcze same wydobywają surowce z asteroid a rafinerie przetwarzają je w materiały budowlane. Ty zaś musisz dbać o to by w odpowiednim momencie wyruszyć do nowego systemu, zlecić produkcję nowych pojazdów czy modułów.

Gra nastawiona jest na poł-aktywną rozgrywkę - tzn. by grać nią w międzyczasie (np. pracując, czy grając w inne gry). Nie trzeba poświęcać na niej całej swojej uwagi (chodź niektórzy tak wolą), zamiast tego wystarczy raz na jakiś czas zajrzeć do otwartej karty z grą i wydać swoim podkomendnym polecenia.

Gra oferuje na chwilę obecną ponad 40 różnych technologi do opracowywania (przy czym każdą z osobna można rozwijać w nieskończoność), przy czym liczba ta będzie się stopniowo zwiększać wraz z kolejnymi aktualizacjami. Do tego dochodzi ponad 20 różnych modułów (odpowiednik budynków w innych grach przeglądarkach), a także spora liczba różnych rodzajów pojazdów - przy czym wraz z przyszłymi aktualizacjami pojazdy będą w pełni modyfikowalne (będzie można je wyposażać dowolnie w różnego rodzaju silniki, reaktory, pola siłowe, uzbrojenie czy inne moduły).

Gra jest nastawiona bardziej na współpracę (cooperację) gracze aniżeli konkurowanie między sobą - głównym wrogiem pozostają bezduszne maszyny pragnące wyeliminować ludzkość.

Powrót do Katalog gier

cron