Strona główna forum Tworzenie gier Powstające gry Mam pomysł na ... MMORPG'a i to JAKIEGO

Mam pomysł na ... MMORPG'a i to JAKIEGO

Gry tworzone przez Was.

Siemanko wszystkim miłośnikom tworzenia gier. Na wstępie zaznaczę, że zdaję sobie sprawę z tego ilu osobom marzy się idealny mmorpg i jak trudno to osiągnąć. Nie mniej jednak, mam pomysł na bardzo ciekawy i innowacyjny tytuł. Innowacyjny pod wieloma względami jak choćby system uczenia się zdolności oraz ekwipunku, jego "ulepszania" i nie tylko, ale o tym później.

Czym z grubsza miała by charakteryzować się gra?
- kategoria mmo-rpg,
- widok 2d izometryczny ( więcej o grafice za chwile ),
- open pvp z systemem karmy i % drop lotu z PK, zależnie również od serwera,
- open world, bez przechodzenia i wczytywania lokacji ( obecny sprzęt w stosunku to proponowanej grafiki spokojnie na to pozwala ),
- system gildi, sojuszy, oraz oczywiście pt, podstawowa ochrona przed open pvp, safe zone jedynie w miastach itd,
- bezklasowość, wybór broni oraz zdolności świadczy o naszym stylu gry,

Właściwie mógłbym jeszcze wymieniać i wymieniać, ale i o tym później. Teraz może przejdę do najistotniejszego, czyli skąd pomysł na grę, spokojnie nie będę was zanudzał :)

Inspiracją była gra z mojego dzieciństwa, Nox z 2000r powstała już w nieistniejącej firmie a właściwie dziale EA zwanej Westwood. Obecnie jest do pobrania za friko na platformie origin. A tutaj łapcie materiał: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=185

Gierka jest po prostu wyśmienita, niesłychanie klimatyczna i grywalna. Gorąco polecam. A teraz do rzeczy, to właśnie na jej podstawie chciałbym stworzyć swojego mmorpg'a. Kraina, lokacje, potwory, zdolności, to właśnie chciałbym wykorzystać, oczywiście w jakim stopniu uda mi się ogrnąć pozwolenia. O ile w ogóle się to uda^^

Wstępnie program na którym chciałbym zacząć swoją produkcję to MMORPG Kit ( na steamie, koszt około 200zł )

Co o tym sądzicie? Czy znajdzie się ktoś kto podziela moją wizję? :p Nie ukrywam, że przydała by mi się pomoc, zwłaszcza grafika bo do tego akurat talentu nie posiadam.

Z niecierpliwością czekam na komenty, sugestie i dalszą dyskusję. Bardzo chciałbym zacząć działać nad tym projektem, help :)

Powrót do Powstające gry