money

Zarabiaj na własnej grze

Uzupełniając artykuł „Gra internetowa, a zarobki”, chciałbym przedstawić Wam kolejną, ciekawą metodę zarabiania na WWW. Pomimo gróźb ze strony Google, sprzedaż linków kręci się w najlepsze. System, który chciałbym Wam przedstawić to ProLink, zajmujący się właśnie linkami.

Od początku, jak to działa? Ktoś chce się szybko i tanio wypozycjonować, szuka więc odpowiadających mu stron, klika, płaci i w ten sposób umieszcza linki tekstowe, zawierające odpowiednie słowa kluczowe. ProLink bierze 10% prowizji, a reszta idzie do kieszeni wydawcy. Jeśli interesuje nas sprzedaż, wystarczy zarejestrować się, dodać profil własnego serwisu i wstawić fragment kodu na swoją WWW. Musimy poczekać jeszcze na indeksację, akceptację administratora i można zacząć. Oferty przychodzą na mail i pozostaje nam odrzucać, bądź akceptować odpowiadające.

Zaletą systemu jest możliwość zarabiania na WWW bez konieczności posiadania dużego ruchu. Jest to dobra alternatywa dla systemów PPC, czy PPV, na których coraz trudniej zdobyć parę zł, nawet na utrzymanie serwera. W dobie w pełni ajaxowych gier, bez dużej ilości podstron, jest to metoda, którą po prostu trzeba sprawdzić. Bezproblemowa jest też sama instalacja skryptu do wyświetlania linków, jak i późniejsze przeglądanie otrzymanych ofert kupna.

ProLink ma też jednak swoje wady. Panel użytkownika nie został zbyt dobrze przygotowany – szczególnie uciążliwe jest przeglądanie zaindeksowanych podstron, gdzie nie ma możliwości sortowania, filtrowania, ani wyświetlenia większej ilości wyników. Kolejny problem to ceny linków. O ile dla głównej strony jest ona bardzo korzystna, o tyle linki na większości podstron są warte już około 30 groszy za miesiąc. Zgadnijcie, na które strony leci 99% ofert kupna? I nie, nie da się łatwo wyłączyć niechcianych podstron :)

Mam nadzieję, że system z czasem stanie się już tylko lepszy. Już teraz jego potencjał daje popalić konkurencji. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do rejestracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>